Datová centra jako ocelové haly

Zvykli jsme si na to, že rámová konstrukce ocelové haly umožňuje široké využití napříč všemi obory lidského podnikání. Rámové haly se dnes staví jako stavebnice z předem vyrobených dílů, a to nejen primární konstrukce, ale hlavně stěnové panely a střešní systém. Ve výsledku se tak jedná o suchou stavbu bez nutnosti technologických přestávek, pro investora patřičně zajímavou.Ale k tématu. Montované haly nyní najdeme v novém, poněkud nečekaném oboru - datová centra velkých firem. Proč to? Systém ocelových hal například firmy Astron poskytuje všechny potřebné komponenty pro stavbu bezpečné a efektivní stavby pro uložení hardware a citlivých dat firmy

 montované haly datacenter

Montované haly datacenter mohou být i vizuálně pěkné stavby


Co musí poskytovat budova datacentra?


První, co vás napadne, je určitě klimatizace. Bezprašné prostředí se stálou vlhkostí a teplotou je podmínkou pro maximální efektivitu fungování hardware. Montované haly datových center díky systému střešních a stěnových panelů dosahují vysoké míry tepelné izolace, klimatizační systém je přirozeně dodáván na klíč.

 datová centra moderních firem


Další nezbytností je zabezpečení proti živlům. Protipožární ochrana je přirozenou součástí celé řady staveb založených na montované ocelové konstrukci, ale v případě výpočetní techniky se na ni přirozeně klade mnohem větší důraz. Stejně tak jsou datová centra v ocelových budovách zabezpečena proti vodě, ať už povodňové, nebo i vodě ve formě srážek, tajícího sněhu a podobně.

 datová centra bezpečná a user friendly


Třetí nutnost zabezpečení je potom proti krádeži nebo vůbec pohybu nekvalifikovaných osob. Citlivá data firmy samozřejmě nemohou být snadno k dispozici nenechavcům a bezpečnostní systémy jsou uplatněny při všech realizacích. Datová centra dodávaná na klíč tak splňují vysoké požadavky malých, středních, ale i nadnárodních firem.

Žádné komentáře:

Okomentovat