Trendy ve výstavbě ocelových hal

Server Purchasing.com udává, že ve Spojených státech amerických bylo k dnešnímu datu postaveno více než 80 milionů budov z ocelové konstrukce. Jednoduchá údržba, rychlost výstavby a minimální náklady – to jsou právě ty atributy, které dělají ocelové haly tak atraktivní. Investoři však při výstavbě zohledňují další parametry, jako je dopad na životní prostředí, právní podmínky výstavby a náklady s ní spojené.

Zelené stavby

Celý svět se dlouhodobě potýká se znečištěným ovzduším. Podepisují se mezinárodní dohody a smlouvy a tvoří se uskupení za cílem snížit škodlivé emise a chránit tak přírodní bohatství. Poslední desetiletí byl v tomto ohledu zřetelný posun k zeleným technologiím. 

Energeticky úsporné ocelové haly nejsou dnes žádnou výjimkou

Staví se energeticky úsporné budovy, odolné vůči klimatickým podmínkám, a zároveň produkující minimální odpad. Do této kategorie spadá i využitelnost obnovitelných zdrojů energie, zejména energie ze slunce, pomocí solárních panelů. V tomto ohledu nejsou ocelové haly nijak pozadu. 

Ocel je možné opakovaně recyklovat, ocelové haly zateplovat a přispívat tak k minimalizaci potřebných energií k vytápění budovy. Haly se mohou také celé rozmontovat a přesunout jinam.

Odolnost vůči klimatickým podmínkám

Obliba ocele, jako stavebního materiálu, nemá v globalizaci obdoby a její preference stoupají zejména díky jednoduchosti údržby, rychlosti výstavby a nízkým nákladům za výstavbu.

Autosalon v Rusku
Dalším oceňovaným parametrem je také odolnost vůči extrémním podmínkám. Ocelové haly se staví jak v klidné části střední Evropy, tak i v Africe, na Islandu nebo v Rusku, na sibiři. Ocelové konstrukce tak jsou běžně vystaveny třeskutým mrazům, extrémnímu horku a silnému větru. Udává se, že ocelové haly mohou vydržet nápor větru až 250 km/h.


Kromě standardních vlastností ocelových konstrukcí jsou haly dodatečně zateplovány, včetně speciálních úprav do oblastí s nadměrnou vlhkostí nebo četným deštěm. Opatření se týká rovněž oken a dveří.

Žádné komentáře:

Okomentovat