8 důvodů proč si zvolit ocelovou konstrukci

Velký výběr stavebních materiálů na trhu představuje výzvu pro každou firmu, která chce udržet krok se současnými trendy a novými produkty. Za tradičním pohledem na budování z oceli se skrývají velké ocelové krabice, které hyzdí krajinu a schovávají v sobě výrobní firmu. Současnost již nabízí jiný pohled na budovy zhotovené z oceli.

Ocelové základy v sobě skrývají obchodní domy, parkoviště, víceúčelové sportovní haly, a v zahraničí dokonce mrakodrapy nebo velké koncertní haly. Ocelové konstrukce nabízí nepřeberné množství na využití. V následujícím článku si můžete přečíst hlavních 8 důvodů, proč vzniká stále více a více ocelových staveb po celém světe.

Floralis Building je jedním ze zástupců moderních stavebních skvostů, který vznikl jako ocelová budova. Sedmipodlažní kancelářský komplex, na jehož realizaci se podíleli dvě architektonické společnosti a jeden zahradní architekt, se nachází v blízkosti belgického města Gent.
Dodávka z jednoho zdroje
Pryč už jsou dny osočování a běhání v kruhu, jenom abyste vyřešili problém s budovou. Něco se pokazilo, a vy nevíte, na koho se obrátit. Při budování ocelových staveb pochází všechny zásoby a materiály od jednoho zdroje, což znamená méně potíží pro vás. Při problému s ocelovou budovou vám stačí pouze jeden telefonát, abyste problém vyřešili.

Všestrannost staveb
Ve světě ocelových konstrukcí se můžete setkat s heslem „když si to dokážete představit, my to postavíme“. Stavby jsou velice univerzální a dokáží se přizpůsobit téměř všem požadavkům, a to se týká nových i těch starých. Potřebujete již vybudovanou ocelovou budovu přestavět či rozšířit? Žádný problém. Ocelové budovy patří mezi nejsnáze modifikovatelné konstrukce a vyznačují se krátkým konstrukčním časem a nízkými náklady.

Budova kostelu Jubilee Centre byla otevřena v roce 2004. Ač je její konstrukce běžnější spíš pro montované haly, zástupci kostelu byli s netradičním řešením, které bylo založené na rámové ocelové konstrukci, spokojeni. 
Rychlá konstrukce budovy  
Výroba jednotlivých dílů konstrukce zabere přibližně 6 – 8 týdnů, a stejně dlouhou dobu trvá i konstrukce na samotném místě. Do čtyř měsíců se tak můžete dočkat zbrusu nové budovy. Rychlé konstrukci přispívá předvýroba jednotlivých dílu již v továrně, a také malé množství míst dotýkajících se země snižující potřebu výkopů.

Méně materiálu, více prostoru
Ocelové budovy často skrývají velké široce otevřené prostory, které nenarušují žádné podpěrné sloupy. To je činí velice žádanými zejména při budování sportovních zařízení, hangárů nebo továren. Absence sloupů zajištuje i u ostatních ocelových staveb jejich velkou přizpůsobivost a potenciál pro změny, což vede k prodloužení životnosti konstrukcí. Malá tloušťka zdi e také vhodná při budování na omezeném prostranství.

Nízká cena
Volba budování z oceli je cesta úspory nákladů. Zatímco ceny jiných stavebních materiálů zažívají časté kolísání, cena oceli zůstává dlouhodobě na relativně nízké úrovni. Stejně tak nízké pořizovací ceně přispívá krátká konstrukční doba a také to, že při zhotovení na míru vyrobených komponentů nevzniká téměř žádný odpad.

Odolnost
Ocelové budovy jsou odolné vůči přírodním i člověkem způsobeným kalamitám. Odolají rzi, termitům, hnilobě a po určitou dobu také ohni. Tvárnost a flexibilita jsou navíc vlastnosti, které je řadí k populárním materiálům v oblastech náchylných na výskyt zemětřesení.

Šetrnost k životnímu prostředí
Ocel je nejvíce recyklovaný materiál na zemi. Postavíte-li si ocelovou budovu, je zde velká šance, že materiál na vaší budově pochází z již dříve využitého materiálu. Stejně tak později, kdy vaše budova splní svůj účel, může být také využita jako zdroj materiálu. V neposlední řadě je ocelová konstrukce  předpokladem pro nízkou energetickou náročnost a nešetří pouze vaši peněženku, ale také přírodu.

Lindab Life je program společenské odpovědnosti firmy Astron, jehož náplní je dbát o životní prostředí, které tvoří dědictví pro nadcházející generace. Cílem programu je snížit emise a spotřebu energií. 
Malá potřeba údržby
Jakmile je ocelová budova jednou zkonstruována, stačí velmi málo, aby se udržela dále v chodu po další roky. Pravidelné kontroly společně s pravidelným mytím a okamžitou opravou menších závad zaručí, že budova vydrží spoustu dalších roků.Žádné komentáře:

Okomentovat